загрузка...
Українська мова 5 клас. Урок № 53. Семестрова контрольна робота за текстом адміністрації - 16 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 16 » Українська мова 5 клас. Урок № 53. Семестрова контрольна робота за текстом адміністрації
15:11
Українська мова 5 клас. Урок № 53. Семестрова контрольна робота за текстом адміністрації
Мета: 
- навчальна: перевірити й оцінити рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності десятикласників, перевірити навички сприймання на слух тексту науково-популярного стилю;
-  розвивальна: розвивати навички роботи з тестовими завданнями, навички самостійної роботи;
-  виховна: виховувати шанобливе ставлення до рідної мови. Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв'язки: мова, література.
Тип уроку: урок перевірки навчальних досягнень учнів.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Ознайомлення з критеріями оцінювання контрольного диктанту. Проведення інструктажу щодо написання диктанту.
III. НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНОГО ДИКТАНТУ
Перше читання тексту контрольного диктанту
► П'ятикласники під час першого прослуховування тексту диктанту сприймають його зміст, визначають слова й речення, на які треба звернути особливу увагу.
ХЛІБ НА СТОЛІ
З давніх-давен хліб у великій пошані в нашого народу. Вчиняли його на заквасці, місили в дерев'яній діжі. Хліб у кожній хаті обов'язково лежав на столі, а біля нього стояла сіль.
У неділю і свята з житнього або пшеничного борошна пекли пампушки, пиріжки з сиром, маком, картоплею, капустою, ягодами. їжею й окрасою був хліб на різних святах і в обрядах. Та й тепер кожне весілля не обходиться без короваю. Пекти коровай запрошували тільки жінок, у чиїх сім'ях панувала злагода. Оздоблення короваю качечками, голубками, гілочками уособлювало побажання продовження роду, щасливого подружнього життя, достатку.
Хлібом-сіллю і нині ми зустрічаємо дорогих гостей, підносимо його ювілярам (З журналу «Дошкільне виховання»).
Повторне читання тексту диктанту вчителем окремими частинами та його написання учнями
Трете читання тексту диктанту вчителем і самоперевірка учнями написаного
Тексти для диктантів
► Для контрольного диктанту можна також використати такі тексти.

Текст 1
ІДЕ ЗИМА
У лісі тихо. Тільки часом заскрипить дерево.
Птахи давно полетіли в теплі краї. Зосталися тільки ті, що зимуватимуть у нас. Ці птахи не бояться ні морозів, ні снігів, ні завірюх холоднющих.
Доки снігу небагато, легко пташкам їжу собі добувати. Наготували для них дерева, кущі та бур'яни насіння різного, ягід солодких.
Сіли щиглики на реп'яхи. Вродливі пташки — щиглики! Навколо дзьоба у них червова смужка, а на крилах жовта стрічка. Люблять щиглики реп'яхове насіння.
Наввипередки промчали чижі і впали на березу. Озираються навколо і пір'ячко своє чистять. Кожну пір'їнку дзьобом переберуть, розправлять. Пташки люблять чистоту і порядок.

Текст 2
СІЧНЕВИЙ ДИВОСВІТ
То тільки здається, що зима приспала все довкола. Цієї пори в затишних барлогах народжуються ведмежата. їм ледве вистачає материнського молока до весни, поки з'явиться якась рослинна пожива. У теплих нірках зимують родинами ховрашки. Хом'яки надають перевагу одинокому способу життя.
Спить у дуплі білка. Вона вибігає тільки для того, щоб поповнити свої припаси пригорнутою неподалік поживою. Важче зайцям. Добувають їжу, де прийдеться, об'їдають кору молодих дерев.
У хвойних лісах зимують лосі, дикі свині, козулі. Лосі тримаються темних сосняків, ласують хвоєю. Козулі смакують дубовим листям. Дикі свині шукають жолуді. Цієї суворої днини ми повинні всіляко допомагати звірині, влаштовуючи підгодівлю в лісах, біля домівок.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
► Індивідуальне завдання учням з повторення вивченого матеріалу.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 5815 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть