загрузка...
Українська мова 5 клас. Урок 81. Подвоєння букв у загальних та власних назвах - 11 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 11 » Українська мова 5 клас. Урок 81. Подвоєння букв у загальних та власних назвах
20:38
Українська мова 5 клас. Урок 81. Подвоєння букв у загальних та власних назвах
Мета:
- навчальна: навчити правопису слів Іншомовного походження; навчити знаходити в тексті слова з вивченими орфограмами;
- розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, пошукові здібності;
- виховна: виховувати культуру усного і писемного мовлення. Внутрішньопредметні зв'язки: орфоепія, лексикологія, мова і мовлення. Міжпредметні зв'язки: географія, історія, художня література. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку Укр. мова 5 клас. Подвоєння букв у загальних та власних назвах
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Робота з картками (2 учні)
Картка 1
►  Запишіть слова, вставивши пропущену букву и або і.
С..р..я, лекція, ф..аско, ор..ентир, х..мера, ц..л..ндр, діапазон, д..нам..ка, лаб..р..нт, пс..хоанал..з, фестиваль, б..оенергет..ка.
Картка 2
►  Запишіть слова, вставивши знак м'якшення або апостроф. Міл..йон, суб..єкт, павіл..йон, інтер..єр, кабал.хро, філіппінець.., вол..єр, В..єтнам, дос.є, бар..єр, ін..єкція, п..юпітр.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ Й ЗАВДАНЬ УРОКУ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Самостійна робота з таблицею
Запам'ятайте! Переважній більшості загальних назв іншомовного походження подвоєння букв в українській мові не властиве: група, сума, прогрес.
► Проаналізуйте таблицю. Перекажіть умови подвоєння букв
у словах іншомовного походження.
Умови подвоєння букв у словах іншомовного походження
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
«Ланцюжок». Коментоване письмо
Інтелігенція, граматика, суфікс, шосе, касета, Шиллер, Ніцца, бароко, апарат, колектив, асиметрія, нетто, талліннський, кристал, кореспондент, сюрреалізм.
Розподільна робота
►  Розподіліть слова у дві колонки: 1) у яких є подвоєння приголосних; 2) у яких приголосні не подвоюються.
Комісія, індивідуум, тонна, грип, імміграція, еміграція, Россі-ні, Бетті, калькуттський, брутто, Жанна, пано, аплікація, гамма, територія, Андорра, ірраціональний, мадонна, бравісимо, акумулятор, ват, Ватт, інтелектуальний, анотація.
VI. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
►  У запропонованому ряді слів іншомовного походження вкажіть те слово, у якому подвоєння приголосних відсутнє:
1) Русо, 2) Марок..о, 3) сум..а, 4) ан..али, 5) мул..а, 6) контрреволюція.
Знайди пару
►  До вказаних словосполучень доберіть із дужок синонім; поясніть правопис іншомовних слів.
1. Керівник хору, оркестру. 2. Легкий жіночий домашній одяг. 3. Розмова між двома особами. 4. Постановка спектаклю. 5. Приготування столу до обіду. 6. Драматичний або музичний твір.
Слова для довідки: діалог, п'єса, сервіровка, диригент, лібрето, пеньюар.
Скоромовки
Був собі цебер, перецебрився, мав діти цебренята перецебренята.
*** На дворі трава, на траві дрова.
*** Поля поле поливає, поле й переполює.
VII. Підсумки уроку. Укр. мова 5 клас. Подвоєння букв у загальних та власних назвах
Оцінювання знань, умінь і навичокучнів
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
►  Виконайте вправу з підручника.
►  Творче завдання: доберіть до кожного правила приклад. Придумайте з цими словами завдання.
►  Вивчіть скоромовку.
Дрова рубали два дроворуби. Водовоз віз воду з водопроводу.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2002 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть