загрузка...
Українська мова 5 клас. Урок 88-89. Урок розвитку комунікативних умінь № 18-19 - 12 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 12 » Українська мова 5 клас. Урок 88-89. Урок розвитку комунікативних умінь № 18-19
17:33
Українська мова 5 клас. Урок 88-89. Урок розвитку комунікативних умінь № 18-19
Мета: 
- навчальна: виявити та оцінити рівень сформованості в учнів умінь і навичок письмово докладно відтворювати зміст прослуханого тексту художнього стилю з елементами опису тварин; 
- розвивальна: розвивати зв'язне мовлення, аналітико-синтетичні мисленнєві навички, збагачувати словниковий запас; 
- виховна: виховувати любов до живої природи. Внутрішньопредметні зв'язки: орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв'язки: мова, література, культура. Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь і навичок.

Хід уроку Укр. мова 5 клас. Урок розвитку комунікативних умінь № 18-19
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
III. РОБОТА З ТЕКСТОМ. СПРИЙНЯТТЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЗМІСТУ
Перше прослуховування тексту
► Прослухайте уважно текст, намагаючись усвідомити й запам'ятати його зміст.
КОШЕНЯ
Були брат і сестра — Вася і Катя; у них була кішка. Весною кішка пропала. Діти шукали її всюди, але не могли знайти. Якось вони гралися біля комори і почули — над головою хтось нявка тоненьким голосом. Вася заліз драбиною під стріху комори, а Катя стояла внизу і все запитувала: «Знайшов? Знайшов?»
Але Вася не відповідав їй. Нарешті Вася закричав: «Знайшов! Наша кішка... і в неї кошенята; які гарнесенькі, іди сюди швидше!»
Катя побігла додому, добула молока і принесла кішці. Кошенят було п'ятеро. Коли вони виросли трішки й почали вилазити з кутка, у якому вивелися, діти вибрали собі одне кошеня, сіре з білими лапками, і понесли додому. Мати пороздавала решту кошенят, а це лишила дітям. Вони годували його, бавилися з ним і клали з собою спати.
Одного разу діти пішли гратись на дорогу і взяли з собою кошеня.
Вітер ворушив солому на дорозі, кошеня бавилося з соломою, і діти тішилися з нього. Потім вони знайшли щавель біля дороги і пішли рвати.
Раптом вони почули, що хтось кричить: «Назад! Назад!»,— і побачили, що мчить верхи мисливець, а поперед нього дві собаки — побачили кошеня і хочуть схопити його. А кошеня, замість того, щоб бігти, присіло до землі, згорбило спинку і дивиться на собак. Катя злякалась і побігла геть. Вася щодуху кинувся до кошеняти і водночас із собаками підбіг до нього, впав животом на беззахисне кошеня і закрив від собак.
Мисливець підскакав і відігнав собак. А Вася приніс додому кошеня і вже не брав його з собою в поле. І довго не міг вирішити, як ставитися до вчинку Каті. Адже страшно буває всім (За Л. Тол-стпим).
Методичний коментар. Методика проведення контрольного переказу в 5 класі дозволяє організацію лексичної та орфографічної роботи. Проводять контрольний переказ на здвоєних уроках мови (на першому учні працюють із чернетками, на другому — у зошитах для контрольних робіт).
Лексична робота
- Чи все зрозуміло в змісті тексту? Які слова були незрозумілими? 
- Поясніть лексичне значення слова комора. 
- Як називають дітей у тексті? Доберіть синоніми.
Орфографічна робота
► Запишіть слова, поясніть орфограми. Весною, не могли, тоненьким, кішці, трішки, ворушив, мисливець, щодуху, беззахисне.
З'ясування пунктограм
►  Запишіть речення, поясніть розділові знаки.
Нарешті Вася закричав: «Знайшов! Наша кішка... і в неї кошенята; які гарнесенькі, іди сюди швидше!»
Складання плану переказу
►  Дайте відповіді на запитання. т Чому Вася поліз під стріху?
▼  Скільки кошенят знайшов Вася?
▼  Чим Катя нагодувала кішку з кошенятами? т Яке кошеня діти собі вибрали?
- Чим кошеня бавилося на дорозі?
- Чому діти його полишили?
- Скільки собак бігло до кошеняти?
- Що зробила Катя?
- Як Вася врятував кошеня?
►  Складіть план переказу.
Друге прослуховування тексту
IV. НАПИСАННЯ ПЕРЕКАЗУ ІЗ ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ
►  Підготовка чорнового варіанту переказу.
►  Третє прослуховування тексту.
►  Редагування написаного.
►  Переписування.
V.  Підсумки уроку. Укр. мова 5 клас. Урок розвитку комунікативних умінь № 18-19
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (ЗА ВИБОРОМ)
►  Творче завдання: підготуйте усну розповідь про національні традиції, які ви спостерігаєте у своїй родині.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 7512 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть