загрузка...
Упевненість і самовпевненість - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Упевненість і самовпевненість
18:21
Упевненість і самовпевненість

Яку форму має наша планета Земля? «Форму кулі», — впевнено скажеш ти. Про це тобі розповідали в школі на уроках природознавства. Учитель демонстрував знімки Землі, зроблені з космосу. Напевно, ніхто не зможе переконати тебе в тому, що Земля має форму диска і її тримають велетенські слони, які стоять на гігантській черепасі. Ти скажеш, що такі уявлення про нашу планету не відповідають дійсності.
Можна навести й інші приклади, коли на деякі запитання ти даватимеш впевнені відповіді, тобто такі, які, на твою думку, відображають дійсність.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

А що таке впевненість?
Упевненість - тверде переконання в чомусь щодо когось, віра в кого-небудь або що-небудь; усвідомлення своєї сили, власних можливостей.
Упевненим можна бути в самому собі, у своїх знаннях і вчинках, а також в інших людях.
Упевнена в собі людина вважає, що вона власними силами зможе досягти поставлених цілей. Наприклад, ти впевнений, що впораєшся з контрольною роботою, вивчиш налам 'ять вірш тощо.
А звідки з'являється в тебе така впевненість? Вона виникає з власного життєвого досвіду, із знань, які ти здобуваєш під час навчання. Ти розумієш, що коли уважно слухати вчителя на уроках, старанно виконувати домашні завдання, то впоратися з контрольною роботою зовсім не важко. Так ти, напевно, постійно чиниш і, як наслідок, за контрольні роботи отримуєш високі оцінки. Ти, мабуть, вивчив напам'ять уже не один вірш і вкотре зможеш це зробити.
Щоб стати впевненим у собі, потрібно мати адекватну самооцінку, тобто реально оцінювати свої можливості.
Якщо самооцінка в людини занижена, то вона невпевнена в собі. Завищена самооцінка призводить до самовпевненості.
Самовпевненість — це необґрунтована (нічим не підкріплена) впевненість людини у власних силах, у тому, що вона не має недоліків і негативних рис характеру.
Самовпевнена людина перебільшує свої можливості і може потрапити в неприємну ситуацію. Наприклад, дехто з учнів відкладає «на потім» виконання домашнього завдання, бо помилково вважає, що зробить усе швидко, не витрачаючи зайвого часу. Однак, виконуючи роботу нашвидкуруч, він не встигає розібратися з домашнім завданням, припускається багатьох помилок, і тому інколи отримує погані оцінки. Отже, такий школяр переоцінює власні сили, унаслідок чого рівень його знань є недостатнім.
Самовпевнені люди хворобливо реагують на критику оточуючих і не сприймають думок, що не збігаються з їхніми думками. їм важко усвідомити, що хтось виявляється кращим за них. Як правило, з такими людьми важко спілкуватися, бо вони намагаються ставити себе вище від співрозмовника.
Будь упевненим у собі, однак твоя впевненість не має переходити в самовпевненість.
1.  Що відрізняє впевнену людину від самовпевненої?
2.  Як вважаєш, чи можна назвати тебе впевненою людиною?
3.  Поміркуй, коли говорять, що людина впевнена у своїх силах.
4.  Чи доводилося тобі зустрічати самовпевнених людей? Як ти їх можеш оцінити? Чи легко з ними спілкуватися?
5.  Поясни вислів відомого британського письменника Томаса Карлейля: «Найбільша помилка - вважати, що ти ніколи не помиляєшся».

 

 


Категория:
2015
| Просмотров: 297 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть