загрузка...
Урок 29. Концерт для друга - 19 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 19 » Урок 29. Концерт для друга
10:44
Урок 29. Концерт для друга

Мета. Ознайомити з особливостями жанру концерту, його різновидами та особливостями композиційної будови, ознайомити учнів з історією розвитку жанру в симфонічній музиці протягом століть, з авторами та виконавцями концертів. Розвивати вміння школярів уважно слухати симфонічну музику — жанр концерту та надавати характеристику засобам виразності твору, знаходити жанрові особливості, вміння знаходити на слух характерні ознаки концертів, розвивати вміння висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору, розвивати вміння виразно виконувати пісні під акомпанемент інструменте і створювати власні варіації та музичний супровід на шумових інструментах. Виховувати інтерес до слухання класичної симфонічної музики та жанру концерту і виконання дитячих пісень сучасних українських композиторів. Урок 29. Концерт для друга

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 


Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему.
Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичного твору та пісні або мультимедійна презентація, портрет композитора К. Сен-Санса.
Основні поняття для засвоєння: характерні ознаки жанру концерту, види концерту, композиційна будова (форма) концерту.
Твори, що вивчаються на уроці:
•     К. Сен-Санс. Концерт №2 для фортепіано з оркестром соль-мінор (III частина).
•     «Цвіт землі» (слова М. Сингаївського, музика О. Злотника).
Хід уроку
1. Вхід під музику Is. Сен-Санса. Організаційний момент. Мотивація до навчання.
2.  Новий матеріал для засвоєння. Бесіда з учнями про історію створення концерту.
Чи можна дуже швидко створити шедевр? Історія знає безліч таких прикладів. А коли цей твір пишеш для друга, то музика сама ллється з-під пера. Ось послухай...
Це було у XIX столітті; французький композитор Сен-Санс 1867 року познайомився з російським композитором і піаністом Антоном Рубінштсйном. Саме для виступів яруга в Парижі Ссн-Санс написав свій знаменитий фортепіанний концерт №2 усього... за 17 днів! З роками він став одним з найвідоміших творів композитора і залишається таким і донині. П. Чайковський так відгукувався про цей концерт: «Твір надзвичайно красивий, свіжий, витончений і багатий чарівними деталями; вельми самобутня творча індивідуальність. У ньому проявилися риси його національності: щирість, захоплення, тепла сердечність, розум».
3.  Музичне сприймання. К. Сен-Санс. Концерт №2 для фортепіано з оркестром соль-міпор (частина 3).
4.  Аналіз музичного твору.
1.  Яке враження справила на вас музика концерту?
2.  Хто виконував твір? Скільки образів виникло у вашій уяві?
3.  У якій формі написано третю частину концерту? Охарактеризуйте темп, ритм та динаміку твору.
4.  Розкажіть про сюжети, які ви уявляєте під цю музику.
5. Бесіда з учнями про особливості жанру концерту.
Музичний словничок
Концерт (від лат. concerto — змагаюсь) — І) прилюдне виконання музичних творів; 2) жанр великого, віртуозного за характером музичного твору для соліста (інколи двох-трьох) з оркестром у формі тричастинного сонатного циклу; 3) твір, в основі якого лежить принцип иротистаачення звучання окремих груп виконавців або виконавського колективу і соліста.
В інструментальному концерті сольним інструментом може буті фортепіано, духовий інструмент, струнний інструмент, орган та інші
А. Вівальді започаткував у музиці тричастинну структуру концерту (швидко — повільно — швидко). И.С. Вахта Г.Ф. Гендель визнач ИЛ і розвиток фортепіанного концерту, а Гендель створив також орган ний концерт. Класична структура концерту остаточно затвердилась у творчості композиторів віденської класичної школи (И. Гайдна В.А. Моцарта, Л. ван Бетховена). На межі XVIII—XIX ст. концерт ма: три частини (без менуету або скерцо).
У XIX столітті з'явилися одночастинні (Ф. Ліст) та чотиричастинн (Й. Брамс) концерти. У XX столітті до жанру концертів зверталис: найвідоміші композитори — М. Равель, Б. Барток, І.Ф. Стравин ський, С. Прокоф'єв, Д. Шостакович, А. Шенберг, А. Берг, А. Вебери В. Лютославський; з українських композиторів — Б. Лятошинський Л. Ревуцький, І. Карабиць, М. Скорик.
7.  Відомості про композитора — автора концерту.
Шарль Каміль СЕН-САНС (1835-1921)
Французький композитор, органіст і піаніст, музичний критик т суспільний діяч, почесний доктор Кембриджського університету т член Петербурзького відділення Російського музичного товариств (1909). Багато гастролював як піаніст і диригент, виконуючи переважн власні твори. Автор творів різних музичних жанрів, зокрема ІЗ опер З симфоній, ораторій, численних камерних ансамблів.
8.  Виконання творчого завдання.
Візьміть фарби та пензлик. Послухайте музику композитора ш раз та створіть візуальний образ або картину природи, які ви уявляєі під музику Сен-Санса.                                              
9.  Фізкультхвилинка «Пластична імпровізація — прийшла весна».
10. Бесіда про весняні настрої та подібні музичні мотиви в музиці
Надворі справжня весна. Незабаром усі сади вбернуться в розкіний цвіт. Ліричний твір про красу весняної природи дарус для теЄ і твоїх друзів український композитор Олександр Злотник, котри багато пісень написав для дітей. Ці пісні швидко поширюються вс єю Україною та стають справжніми хітами. Ось одна із них — піст «Цвіт землі».
11.  Розспівування. Поспівка. Вправи для розвитку музичною слуху та голосу (за вибором вчителя).
12.  Розучування пісні. «Цвіт землі» (слова М. Сингаївського, музика О. Злотника).
Знайомство з піснею та її змістом, розучування мелодії першого куплету та приспіву. Виконання першого куплету, приспіву під акомпанемент інструмента.
13.  Виконання творчого завдання до виконання пісні.
Розгляньте ілюстрації. Які з них найповніше розкривають зміст пісні? (Споглядання ілюстрацій, на яких зображено цвітіння природи навесні).
За допомогою поданих слів висловіть власне ставлення до квітучої землі: співаю, пролітають, квіточки, сяють, птахи, пісні, збираю, наче зорі та ін.
14.   Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія.
•     Розкажіть про жанр концерту. Твори яких композиторів належать до нього жанру?
•     У чому особливість жанру концерту?
Що ви знаете про концерт К. Сен-Санса? Які засоби його виразності пам'ятаєте?
•     Яку пісню ми вивчали на уроці? Хто її автор?
15.  Домашнє завдання.
Послухайте музику, яка звучить у вас вдома. Чи є серед прослуханих творів концерти?
Заспівайте вивчену пісню та виконайте до неї малюнок.
16.  Вихід з класу під музику К. Сен-Санса.
17.  Для допитливих — виконання музичного проекту. Проект «Концерт для друга»
Мета: навчитися робити коментарі до музичних творів та спробувати 'застосовувати професійні навички конферансьє на практиці. Очікуваний результат: коментарі до концерту.
План створення проекту:
Чи доводилось вам бачити колись на сцені конферансьє? Він оголошує номери програми під час концерту та розважає присутніх між номерами.
1.    Зберіть відеофрагменти жанру концерту та зробіть відеоко-лекцію найкращих виступів, збережіть їх у форматі WAV.
2.    Перед початком трансляції відео дізнайтеся інформацію про виконавців та зробіть нотатки. Складіть програму концерту.
3.    Вмикайте по черзі фрагменти та оголошуйте номери: назва твору, виконавці, відомості про них. 
Урок 29. Концерт для друга
Запросіть на концерт своїх друзів, родичів чи знайомих.

 

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 686 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть