загрузка...
Усний твір-опис приміщення та природи в художньому стилі на основі особистих вражень - 27 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 27 » Усний твір-опис приміщення та природи в художньому стилі на основі особистих вражень
09:47
Усний твір-опис приміщення та природи в художньому стилі на основі особистих вражень

Запам'ятаймо!
Опис приміщення в художньому стилі — це образні висловлювання про облаштування кімнати, смаки, уподобання господарів приміщення.
1. Прочитайте текст. Обгрунтуйте, до якого стилю належить опис приміщення.
Помешкання може багато розказати про своїх господарів. У нашій квартирі є спільна кімната — вітальня, у якій найчастіше збирається вся родина в години відпочинку. Ми читаємо, слухаємо музику, обмінюємося новинами. У віт&іьні стоять книжкові шафи, підставка для музичного центру, а також зручний м'який куточок. У кожного є тут улюблене місце. І все-таки я найбільше люблю проводити час у кімнаті своєї старшої сестри.
Там завжди сонячно, навіть у хмарний день, коли сонце не заглядає у вікно. А враження це створюють золотисто-жовті стіни, такого ж відтінку жалюзі на вікні, килим на підлозі.
Коли заходиш у кімнату, одразу звертаєш увагу на вишиту картину над ліжком. Моя сестра чудово вишиває, малює. На столі в неї акварельні фарби, великі аркуші паперу. Усе має своє місце та призначення.
2.  Про які предмети облаштування кімнат згадано в тексті? Назвіть їх.
3.  Про які риси вдачі, уподобання, смаки господарів кімнат ви довідалися з цього тексту?
1.  Підготуйте за одним о малюнків опис кімнати в художньому стилі, використовуючи слова йсловосполучення: комп'ютер, крісло з високою спинкою, любить читати, карта світу, м 'який диван, книжкова шафа.
2.  Запишіть слова, за якими можна встановити призначення кімнат.
3.  Складіть усний твір-опис приміщення в художньому стилі на основі особистих вражень, використовуючи записані слова.

Запам'ятаймо!
Підготовка до твору
1. Пригадайте свої яскраві враження від спілкування з природою (прогулянка лісом, парком; відпочинок нарічиі. морі, у горах; перший сніг тощо).
2. Пригадайте особливості художнього стилю.
3. Продумайте початок твору (зачин). і. Визначте основну думку.
5. Доберіть тематичні слова, побудуйте тематичні речення (план твору).
6. Зверніть увагу на добір епітетів, метафор, порівнянь.
7. Сформулюйте узагальнення опису.
1. Прочитайте текст. Про яку пору року в ньому йдеться?
Перед грибними л ища.ми
Люблю бувати в лісі о цій порі. Ще тут немає грибників, немає паломників на дику природу. Ліс чистий, первісний і незайманий, як первоцвіт. Усе тут радує зір: рівні, стрункі берізки, не понівечені любителями березового соку, гінкі бурштинові сосни, що. мов корабельні щогли, сурмлять у сизу небовінь. Кремезні дубчаки гудуть міцною крислатою кроною.
Де-не-де впаде березовий жовтуватий листок. Тремтить шелестка осика. Десь далеко-далеко туркоче горлиця — і луна котиться прохолодно й лунко, мов далекий грім.
На лісовій дорозі, порослій мохом, роса. Вона тут не висихає, бо осінньому сонцю важко пробити товсту крону п добратися до лісової землі. Тут прохолодно і вогко. І вже вчувається, що ось-ось підуть теплі грибні дощі (За А. Качінчуком).
2.  Випишіть речення з порівняннями.
3.  Художник Є. Волков на основі особистих вражень написав картину «Жовтень". Складіть усний твір-опис природи в художньому стилі на основі особистих вражень.

Основні джерела та систематизація матеріалу для твору. Складний план готового тексту. Простий план власного висловлювання


Категория:
2014
| Просмотров: 3215 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть