загрузка...
Вчимося та відпочиваємо. Ознаки втоми і перевтоми - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Вчимося та відпочиваємо. Ознаки втоми і перевтоми
12:14
Вчимося та відпочиваємо. Ознаки втоми і перевтоми
Людина не може працювати без упину. Вона повинна відпочивати. Якщо ти вчасно не потурбуєшся про свій організм, він сам про себе «нагадає». Так, коли ти тривалий час фізично працюєш, з’являється слабкість. Після довгої напруженої розумової діяльності ти стаєш неуважним, погано засвоюєш матеріал – не сприймаєш і не запам’ятовуєш його. Отже, це «сигнали» для відпочинку.
Відпочинок може бути різним - пасивним: сон, слухання музики тощо і активним: ігри на свіжому повітрі, заняття спортом тощо. Для відпочинку головне - чергувати різні види діяльності, розумову та фізичну працю. Тоді ти відпочинеш і відновиш свої сили. З ура¬хуванням цього побудовано шкільний розклад: урок української мови змінює читання, а математику - фізкультура і т. д. Після школи потрібен відпочинок протягом 2-3 годин. Потім можна виконувати домашні завдання. Як і в школі, через кожні 20 хвилин треба робити фізкультурні паузи, а після 45 хвилин влаштовувати перерву на 10-15 хвилин. Правильно розподі¬лити час на роботу і відпочинок допомагає режим дня, а його виконання сприяє активній працездатності, бодьорому настрою, уникненню перевтоми.
Легка втома після відпочинку зазвичай зникає. Якщо ж цього не сталося, ти часто втомлюєшся, погано почуваєшся після відпочинку - це означає, що втома накопичилася в організмі й настала перевтома, яка може призвести до погіршення здоров’я. При цьому виникає дратівливість, порушується сон, погіршується пам’ять, розсіюється увага, з’являється головний біль тощо. Щоб уникнути перевтоми, треба дотримуватися режиму дня, активно відпочивати, вчасно лягати спати, гуляти на свіжому повітрі.
1. Для чого потрібно відпочивати?
2. Розкажи про свій улюблений відпочинок.
3. Які ознаки втоми і перевтоми?
4. Пригадай, за яких видів діяльності ти швидше втом-люєшся. Як знімаєш втому?
5. Робота в групах. Обговоріть, чому потрібно дотримуватися режиму дня.
Практична робота Створіть колаж «Що дарує мені радість». 


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 680 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть