загрузка...
Веб-сторінки та гіперпосилання - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Веб-сторінки та гіперпосилання
12:47
Веб-сторінки та гіперпосилання
Комп’юшку, як інформація розміщу-ється в Інтернеті та як її переглядати? Щоб розібратися із цим, я підготував для тебе малюнок.
На малюнку сірим кольором позна-чено комп’ютери користувачів, під’ єд на них до всесвітньої мережі, а синім - спеціальні комп’ютери, які називають веб-серверами. На таких комп’ютерах розміщується інформація, яку може пе-реглядати кожен користувач Інтернету.
Інформацію, яку розміщують на веб-серверах, оформлюють у вигляді сайта.
Сайт - це група пов’язаних між собою веб-сторінок. Як правило, сторінки сайта поєднані єдиним оформленням і змістом.
Веб-сторінка - це електронний документ, підготовлений для розміщення в мережі Інтернет. Веб-сторінка може містити текст, малюнки та інші дані, а її основним елементом є гіперпосилання.
Гіперпосилання - це фрагмент тексту, малю-нок або кнопка, клацнувши на які, можна відкрити інший об’єкт або перейти на наступну веб-сторінку. Коротко можна сказати, що це елемент веб-сторінки, який має посилання на інший об’єкт.
Розгляньмо приклад веб-сторінки і розміще-них на ній гіперпосилань.
Зазвичай, гіперпосилання у вигляді тексту виділяється кольором і має підкреслення, а головне, наведений на нього вказівник змінює свій вигляд зі стандартної стрілки на
руку з вказівним пальцем. До речі, запам’ятай, сукупність усіх веб-сторінок, розміщених у мережі Інтернет, називають послугою WWW (від англійського World Wide Web, що в пере-кладі українською означає всесвітнє павутиння).
А до чого тут павутиння? Якщо схематично зобразити зв’язки між веб-сторінками, то ма-люнок нагадуватиме павутину.
Якщо я правильно зрозумів, то за допомогою гіперпосилань на веб-сторінці розробники вказують адресу, на яку буде здійснено перехід. А які ж адреси мають веб-сторінки?
Адреса сайта може починатися з літер WWW, що вказує на послугу, потім іде його назва з коротким позначенням у кінці країни, де розташовано комп’ютер, що зберігає сторінки цього сайта, або коротка назва галузі, до якої належить зміст сайта.
Усі складові адреси відділяються крап-кою. Розгляньмо кілька прикладів таких адрес. 
www.deti.fm
- адреса сайта дитячого радіо. Назва сайта deti, а закінчення fm вказує, що цей сайт належить до ресурсів з радіотрансляцією.
pustunchik.ua
- адреса сайта, що містить цікаві відомості для дітей. Назва сайта pustunchik, а закінчення uа вказує,що комп’ютер, на якому зберігається ця група веб-
сторінок, знаходиться в Україні. Усі сайти, що мають закінчення uа, знаходяться в Україні.
mammals.ru
- адреса сайта, що містить енциклопедичні відомості про ссавців. Назва сайта mammals, а закінчення ru вказує, що комп’ютер, на якому зберігається ця
група веб-сторінок, знаходиться в Росії. Усі сайти, що мають закінчення ru, знаходяться в Росії.
Інколи адреса сайта може складатися з більшої кількості складових (наприклад, назва країни та га-лузь, до якої належить сайт, або належність до певної ділянки мережі):
Я підготував карту і список адрес деяких сайтів. Зеленим кольором позначено назву сайта, червоним - назву країни або належ-ність до галузі, а синім - належність до ді-лянки мережі.
1. ko       s.ru
2. proekt.net.com
3. g 0.info.ru
4. z .by
5. p .ua
6. dok.org.ua
Запитання та завдання від Комп’юшка
1 . Продовж речення: «Веб-сторінка - це…».
2%. Що означають літери WWW?
3. Поясни, як здійснюється перехід між веб-сторінками.
4*. Роздивись уважно малюнок і поясни, на якому об єкті встановлено курсор і чому в нього такий вигляд. Чи є ще на цьому малюнку гіперпосилання?
5*. Знайди «зайве» і поясни свій вибір:
а) www.svit.ua www.zm.kh.ua
www.stihi.ru www.planeta.org.ua
б) planetanimal.info       mults.spb.ru detstvo.ru shishkinles.ru
6*. Роздивись уважно схему і поясни, що на ній зображено. 
7. Установи відповідності між схематичними зображен-нями розташування сторінок та їх адресами. 

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 2115 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть