загрузка...
Види стосунків. Стосунки в родині, класі, підлітковому середовищі - 7 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 7 » Види стосунків. Стосунки в родині, класі, підлітковому середовищі
15:12
Види стосунків. Стосунки в родині, класі, підлітковому середовищі

Дізнаєшся про різні види стосунків; як поліпшити стосунки з різними людьми
Пригадай
Як треба спілкуватися з оточуючими? Яку перевагу має ефективне спілкування?
Види стосунків
Усі люди спілкуються одне з одним, між ними виникають стосунки.
Родинні стосунки. Стосунки з близькими й родичами. У кожного члена родини є сімейні обов'язки, відповідальність за них. 3 дитинства люди засвоюють певні правила й норми спілкування. Вчаться турбуватися одне про одного, з увагою і повагою ставитися до оточуючих
Приятельські стосунки. Виникають із знайомими, до яких ставляться приязно, з якими приємно спілкуватися
Товариські стосунки. Виникають найчастіше в колективі, компанії, класі, групі людей, об'єднаних    спільною    роботою,    інтересами, навчанням
Дружні стосунки. Виникають між людьми, що мають однакові погляди та інтереси, довіряють одне одному. Щоб підтримувати такі стосунки, кожен має ставитися до іншого доброзичливо, допомагати другу. Друзі діляться думками, почуттями, обговорюють проблеми й події. Справжні друзі ніколи не залишають одне одного в біді
Стосунки в родині, класі, підлітковому середовищі
У кожної людини може бути різний склад сім'ї, можливо, хтось живе під опікою близьких або родичів. По-різному можуть складатися і стосунки між членами родини. Добре, коли молодші поважають дорослих членів сім'ї, а дорослі — молодших. Розуміють одне одного, радіють успіхам, обговорюють проблеми, шукають шляхи їх розв'язання. Стосунки в таких родинах сприяють здоров'ю.
Проте іноді в сім'ї виникають непорозуміння. Наприклад, через те, то дорослі контролюють кожен вчинок молодших членів родини. Іноді, навпаки, приділяють їм мало уваги. Підлітки можуть надто різко реагувати на такі ситуації.
Поліпшити стосунки допоможуть доброзичливе спілкування, взаємні поступки, уміння слухати одне одного. Якщо спокійно, не підвищуючи голосу, пояснити свою думку, оточуючі краще зрозуміють її. Взаємна допомога в домашніх справах, щирий інтерес до справ близьких, спокійне висловлювання і сприймання порад сприятимуть подоланню непорозумінь.
Для підлітків важливо мати авторитет серед однолітків. Спілкуючися, легше порозумітися, зрозуміти оточуючих. Серед товаришів у класі, компанії у дворі чи спортивній секції швидше набувають навичок спілкування, формується самооцінка. У розмовах і суперечках одне з одним учаться відстоювати й захищати власні думки й визнавати помилки. Під час таких розмов формується власна точка зору, переконання. Вчаться працювати в команді.
У багатьох підлітків-товаришів спільні не тільки навчання, інтереси й дозвілля, а й мрії про майбутнє. Однолітки часто більше впливають одне на одного, ніж дорослі. До думок ровесників при-слуховуються уважніше, ніж до порад старших. Іноді, на жаль, це може підштовхнути до незважених рішень і дій.
Важливо, щоб серед однолітків складалися стосунки взаємної довіри. У колі однокласників товариське доброзичливе ставлення одне до одного, готовність допомогти у складній ситуації допомагатимуть долати труднощі, сприятимуть розвитку кожного. У такому класі навчатися комфортно, спілкуватися з однокласниками завжди приємно. Підлітки разом не тільки на уроках, вони грають у спільні ігри, обмінюються музичними дисками, разом проводять дозвілля. У школі важливі також і стосунки з учителем. Добре, якщо взаємини ґрунтуються на взаємоповазі та довірі. Учнів, які володіють навичками впевненої поведінки, уміють доводити власну точку зору вчителю та однокласникам спокійно, аргументовано, завжди поважають і охоче спілкуються з ними.
Серед однолітків кожен може знайти однодумця. Того, хто розуміє його, з ким можна ділитися секретами. Так виникає дружба.
Справжній друг для підлітка — це той, хто не зрадить і не підведе. Чесність, щирість, порядність дуже важливі для підтримки дружніх стосунків, гарного настрою.
Справжнім друзям легко долати труднощі. Щира дружба, що виникає в підлітковому віці, залишається на все життя.
Висновок
Існують різні види стосунків. Але в будь-якому виді стосунків важливі довіра, чесність і щирість. Поліпшенню стосунків сприятимуть навички ефективного спілкування, уміння працювати в команді. Уміння дружити сприятиме повазі оточуючих. Доброзичливі стосунки зміцнюють здоров'я.
Завдання
1. Назви види стосунків між людьми.
2. Які чинники сприяють будь-якому виду стосунків?
3. Яке спілкування сприятиме взаємоповазі в родині?
4. Коли складаються товариські стосунки?
5. Що спільного між товариськими І дружніми стосунками? Що відмінне?
6. Які правила дружби знаєш? За потреби доповни їх власними правилами.
Моделюй — набувай життєвих навичок
Склади план покращання стосунків у ситуаціях:
1. Підліток вважає, що дорослі недостатньо поважають його.
2. Спілкування між новачком й однокласниками не складається.

Стилі спілкування

 


Категория:
2014
| Просмотров: 3921 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть