загрузка...
Відмінювання іменників. Поділ іменників на відміни - 24 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 24 » Відмінювання іменників. Поділ іменників на відміни
11:23
Відмінювання іменників. Поділ іменників на відміни

Запам 'ятаймо!
Іменники можна об'єднати за відмінковими закінченнями у великі групи. Такі групи називаються відмінами. В українській мові розрізняють чотири відміни.
Розгляньте таблицю «Поділ іменників на відміни». Доповніть перелік іменників, об'єднаних у групи за відмінами. Скористайтеся орфографічним словником. Дібрані слова запишіть за зразком.
Зразок:   І відміна: держава.....       II відміна: Дніпро, _..
НІ відміна: далечінь,....      IV відміна: дитя,....
Прочитайте текст. Випишіть іменники І відміни, поставивши Тх у початковій формі. Виділіть закінчення, визначте рід.
Всесвітньо відомий авіаконструктор, творець перших у світі вертольотів Ігор Сікорськнн народився 25 травня 1889 року в Києві. Ігор був п'ятою дігтиною в родині, у якій приділяли багато уваги вихованню і розвитку дітей. Батько виховував Ігоря за власною методикою, наголошуючи на гартуванні сиди волі, умінні бачити перед собою мету. Іван Олексійович не хотів бачити сина неуком, хитрюгою, неробою. Прищеплював хлопчині високі чесноти н водночас твердість, порядність, витримку, працьовитість.
Це цікаво!
1.  Прочитайте прислів'я (читайте за годинниковою стрілкою, пропускаючи дві клітинки).
2.  Запишіть прислів'я-відгадку. Визначте, до якої відміни належать іменники, ужиті в ньому. Обґрунтуйте відповідь.
Прочитайте текст. Випишіть Іменники жіночого роду, поставивши їх у початковій формі. Визначте, до якої відміни вони належать.
Мати Ігоря Сікорського вводила його в чудовий світ мистецтва. Вона ознайомлювала сина з творчістю видатних музикантів, письменників і художників. Найбільше вразило хлопчика малярство Леонардо да Він-чі. геніального італійського художника і не менш геніального вченого. Ігор придивлявся: ось крила на різних стадіях злету, ось птах долає вітер. Сам художник був певний, що люди літатимуть, як птахи. Цій переконаності передуваю безліч спостережень. На малюнках Леонардо є те. шо ми назвати б тепер дельтапланом, літаком, вертольотом, парашутом.
Спишіть текст. Визначте відмінок, рід І відміну іменників.
Людина мріяла літати з давніх часів. Одна з легенд розповідає про Дедала та ного сина Ікара. Дедал зробив крила з пташиних пер. зліпивши їх воском. Стали батько із сином на високу скелю п полетіли. Ікар необережно наблизився до сонця, яке розтопило віск. Пера поступово одне за одним осипались. Юнак каменем упав із висоти й розбився. Ллє в пам'яті людській Ікар — це символ прагнення людства до нових злетів.
Спишіть слова. Підкресліть у кожному рядку «зайве» слово.
1. Бажання, морозиво, поле, кошеня.
2. Лоша, курча, скло, лисеня.
3. Ім'я, тім'я, хлоп'я, сім'я.
Запишіть іменники, згрупувавши їх за відмінами.
Бібліотекар, дошка, гвинт, ягня. дім. вишня, любов. Ярина, ювілей. Десна, мураха, немовля, плюш. ніс. слово, курча, мати, честь, огірок. тривога, собака, тюль, невдаха, соня, добро, злість, яма.
1. Запишіть слова, зашифровані в схемі. Визначте відміну, до якої вони належать.

Відмінки іменників

 


Категория:
2014
| Просмотров: 985 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть