загрузка...
Відпочинок на природі - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Відпочинок на природі
11:56
Відпочинок на природі
Найкращий відпочинок – на природі. Природа дарує людям чисте, свіже повітря, гарний настрій і великий заряд бадьорості. Під час відпочинку людина не лише набирається снаги, а ще й отримує нові знання і враження. Перебування на природі, спілкування з нею зміцнює здоров’я, відновлює сили. Тому у вільний час, на вихідні дні, канікули – мерщій на прогулянку до лісу, на річку, у похід тощо, але тільки разом з дорослими.
Збираючись на прогулянку, насамперед подбай про одяг і взуття. Від того, яка пора року, на який час і куди ти збираєшся, залежить, що одягати і брати із собою. Але хоч куди б ти йшов, одяг і взуття мають бути зручними. Звичайний повсякденний одяг не завжди доречний для прогулянок.
Наприклад, найкращим одягом для подорожі, туризму, прогулянки до лісу буде спортивний костюм. На випадок холодної погоди потрібен теплий светр, штани, теплі шкарпетки і верхній одяг. Так, вітрівка, штормівка чи куртка з капюшоном захистять не тільки від
холоду, а й від комарів і кліщів. Збираючись у похід на декілька днів, треба мати накидку або куртку, що не пропускає вологи.
Для прогулянки на природі дуже важливе взуття. Воно має бути не новим, добре розношеним, щоб не стискало і не натирало ноги, не слизьким, на плоскій підошві, закритим, наприклад кеди чи кросівки. А взимку - теплі черевики або чоботи. Обов’язково під взуття слід одягати шкарпетки.
Якщо в куртці або кофтині немає капюшона, потурбуйся про головний убір. Улітку він захистить від сонця. Бажано, щоб капелюх був світлого кольору і з широкими полями або козирком. А взимку одягай те¬плу в’язану або спортивну шапочку. І обов’язково потрібні рукавички, можливо, і не одна пара. Адже зимові прогулянки набагато небезпечніші через холод.
1. Який одяг і взуття слід обирати для прогулянок?
2. Розкажи, як ти одягаєшся на прогулянку на природу влітку, взимку.
3. У які ігри на природі ти любиш грати?
Ігри на природі 
«Визнач відстань»
Гравці виходять на відкриту місцевість і обирають певний предмет, до якого треба визначити відстань (де¬рево, пеньок тощо). Кожний гравець називає приблизну кількість кроків до нього. Названу відстань перевіряють.
Виграє той, хто точніше визначив відстань до предмета.
«Знайди предмет»
Гра проводиться на галявині лісу або в іншій місцевості. Обирається один гравець, який має сховати якийсь предмет, наприклад рюкзак чи відро або щось інше. Сховавши предмет, він оголошує, що саме схо¬вано, на якій ділянці та який час відведено на розшук. Інші гравці йдуть шукати цей предмет. Того, хто знайде, вважають переможцем.
Саме він і ховає наступний предмет.
«Погода»
Гравці об’єднуються в 3-4 команди і шикуються в колони по одному. Керівник подає різні команди. За командою «Вітер» гравці піднімають руки вгору і помахують кистями рук, «Сильний вітер» - махають руками, «Дощ» – плескають долонями по землі, «Сильний дощ» - тупають ногами, «Буря» - перебігають у визначене місце на протилежний бік і шикуються в колони.
Виграє команда, яка без помилок виконала всі за¬вдання першою.
«Гусениця»
Дві команди з однаковою кількістю учасників вишиковуються у дві лінії, між гравцями затискаються повітряні кульки. Руки після цього виставляються в сторони.
За командою вчителя (або іншого ведучого), можна під музику, гравці мають дійти до визначеного місця і повернутися назад. Кульки заборонено тримати руками. Перемагає та команда, яка не розпадеться, не втратить та не зіпсує жодної кульки.
Для ускладнення завдання – назад «гусениця» може рухатися спиною.


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 703 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть