загрузка...
Виготовлення виробів з дроту - 20 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 20 » Виготовлення виробів з дроту
11:45
Виготовлення виробів з дроту

1. З яких етапів складається конструювання виробів з тонколистового металу?
2. Що спільного та в чому відмінність між конструюванням виробів з деревини та тонколистового металу?
3. Який виріб називають аналогом? моделлю? макетом?
4. Яка технологія виготовлення виробу за шаблоном? трафаретом?
5. Які розміри виробу проставляють на графічному документі?
6. Яку технологічну операцію виконують перед виготовленням виробів?
Із дроту можна виготовити багато різних корисних виробів. Зазвичай заводи випускають дріт у бухтах. Для виготовлення виробу необхідно відрізати (відкусити) заготовку потрібної довжини. Виконують зазначену технологічну операцію за допомогою кусачок. Залежно від товщини дроту, який потрібно відкусити, промисловість випускає різні види кусачок (мал. 132).
Для відкушування дроту з алюмінію або міді використовують пасатижі (мал. 133). Це багатофункціональний слюсарний інструмент, за допомогою якого можна різати м'який дріт різного діаметра, затискувати невеликі деталі, обтискувати (ущільнювати) місця з'єднань дротів, згинати дріт, листовий метал тощо.
При різанні дроту пасатижами чи кусачками їх тримають правою рукою, охоплюючи рукоятки чотирма пальцями. Утримуючи дріт лівою рукою, його розміщують між різальними кромками, направляючи верхнє лезо точно по лінії розмітки, яка при різанні повинна бути видимою і залишатися на заготовці як припуск для подальшої її обробки (мал. 134).
Потім, стискуючи рукоятки кусачок усіма пальцями, крім мізинця або вказівного, які слугують для відведення на необхідний кут нижньої рукоятки, виконують різання, яке завершують хваткою ручок усіма пальцями.
Сталевий дріт поділяють на шматки, надпилюючи його ребром напилка та ламаючи.
Але, перш ніж розпочати роботу, відокремлений шматок дроту потрібно випрямити. Застосовують різні прийоми виконання цієї технологічної операції.
М'який дріт з міді та алюмінію діаметром до 3 мм можна випрямляти шляхом його переміщення з натягом навколо циліндричної оправки або між двома стиснутими дерев'яними брусками чи між забитими в ряд у дерев'яну дошку цвяхами або киянкою на дерев'яній підставці (мал. 135).
Стальний дріт випрямляють киянкою на стальній або чавунній плиті або молотком на дерев'яній підставці. Для цього на стільницю верстака кладуть дерев'яну плиту, розміщують на ній дріт випуклос-тями вгору і наносять легкі удари по викривленнях.
Випрямлення розпочинають від середини заготонки, спочатку до одного кінця, а потім беруть за протилежну частину заготовки і виконують таку саму технологічну операцію (мал. 136).
Випрямляти дріт слюсарним молотком на металевій поверхні не можна, оскільки заготовка від цього розплескується, тобто пошкоджується.
Короткі заготовки можна також випрямляти за допомогою пасатижів та плоскогубців (мал. 137). Залежно від призначення плоскогубці мають різну конструкцію. Плоскогубці з плоскими носками (мал. 138) застосовують для фіксації плоских, круглих предметів, випрямлення та гнуття заготовок тощо, а з відігнутими - для роботи у важкодоступних місцях.
Після вирівнювання заготовки приступають до конструювання виробу. Цей процес складається з аналогічних етапів, що й конструювання виробів з тонколистового металу. Насамперед визначають призначення виробу, його форму, розміри конструктивних елементів та виробу в цілому, матеріал, з якого передбачається його виготовлення тощо. Форму, розміри виробу, інші дані, необхідні для виготовлення виробу та його контролю, зображують на ескізі, технічному рисунку або на кресленні.
Після виконання креслення добирають необхідні матеріали, інструменти та пристосування, відрізають заготовку з припуском на обробку і приступають до виготовлення виробу.
Деталі складної криволінійної та округлої форми виготовляють за допомогою круглогубців (мал. 139), так, наприклад, можна виготовити кільце (мал. 140).
Згинання сталевого дроту краще виконувати на оправці (мал. 141).
Згинання дроту під різними кутами можна виконувати в лещатах також плоскогубцями та молотком за допомогою дерев'яної наставки (мал. 142).
Для виготовлення кілець спіральні виткії намотують на циліндричні стрижні. Стрижень з одним кінцем дроту затискають у лещатах, потім, натягуючи дріт, щільно, без пропусків, намотують виток до витка (мал. 143).
Якщо розрізати спіраль, витки розпадуться на кільця (мал. 144).
У промислових умовах для виготовлення гнутих деталей різних машин і механізмів використовують спеціальні машини (мал. 145).
Під час роботи з дротом потрібно дотримуватися таких правил безпеки праці:
1.  Відрізаючи заготовку, не можна підносити дріт близько до обличчя.
2.  Працювати дозволяється тільки справним інструментом.
3.  Не можна тримати руку, якою утримується заготовка, близько до місця різання або згинання дроту.
4.   При виконанні робіт з використанням оправки вона має бути надійно закріплена у слюсарних лещатах.
5.  Роботи слід виконувати в окулярах та рукавицях.


Категория:
2014
| Просмотров: 825 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть