загрузка...
Випрямлення тонколистового металу. Інструменти і матеріали для випрямлення - 19 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 19 » Випрямлення тонколистового металу. Інструменти і матеріали для випрямлення
16:52
Випрямлення тонколистового металу. Інструменти і матеріали для випрямлення

1. Які технологічні операції передують розмічанню виробів?
2. Які, на твою думку, підготовчі технологічні операції необхідно виконати для розмічання заготовок з листового металу?
Випрямлення - це технологічна операція з вирівнювання ударами нерівностей металевих заготовок і деталей, що мають вм'ятини, опуклості, викривлення тощо.
Для цього робоче місце обладнується важкою металевою плитою призматичної форми, яка називається правильною плитою (мал. 55).
Зазначену технологічну операцію виконують за допомогою дерев'яного молотка - киянки та дерев'яної гладилки перед розмічанням і після різання заготовки.
М'які тонколистові метали (алюміній, мідь) товщиною до 0,5 мм випрямляють дерев'яною колодкою - гладилкою. Заготовку кладуть на гладеньку тверду поверхню і по її поверхні переміщують гладилку (мал. 56. а). Листові матеріали товщи(мал. 56, а). Листові матеріали товщиною понад 0,5 мм випрямляють за допомогою киянки (мал. 56, б).
Ручне випрямлення листа, що має опуклості, проводиться таким способом. Лист кладуть на плиту опуклістю і догори і обводять опуклість крейдою. Краї листа при цьому торкатимуться плити. Потім, притискуючи лист лівою рукою, правою вдаряють киянкою від країв листа у напрямку опуклості (мал. 57).
Під дією таких ударів рівна частина листа, що прилягає до плити, витягуватиметься, а опуклість поступово випрямлятиметься. Вм'ятину випрямляють, ударяючи від її центра до країв.
Для цього використовують киянку або гумовий молоток, оскільки вони м'якші за вирівнювану поверхню і їх застосування унеможливлює утворення нових нерівностей.
На металообробних підприємствах для випрямлення листового металу, виготовлення виробів, що мають напівкруглу та круглу форму, застосовують листоправильні та листозгинальні механізми - вальці.
За принципом дії вони можуть бути ручними та електромеханічними (мал. 58).
Лист металу, який під тиском проходить між валками, що обертаються, вирівнюється та може набувати відповідної форми (мал. 59).
Після вирівнювання заготовки розпочинають її розмічання.
Під час випрямлення металу необхідно дотримуватися таких правил безпеки:
Перед початком роботи
1.  Перед початком роботи одягни спецодяг (халат або фартух та нарукавники), застебни його на всі ґудзики. Волосся сховай під головний убір (берет або косинку).
2.  Уважно вислухай учителя і отримай завдання на урок.
3.  Ознайомся з кресленням і технологією майбутньої роботи І підготуй необхідний інструмент, пристосування та матеріали.
4.  Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя.
5.  Ретельно підготуй до роботи інструменти і пристрої, які необхідні для роботи, та впевнись у їх справності. Молотки не повинні мати скосів, тріщин, задирок і наклепок і мають бути надійно закріплені на рукоятках розклиненням їх металевими клинами.
6.  Переконайся, що робоче місце достатньо освітлене і в процесі роботи світло не засліплюватиме очей.
7.  Інструменти, пристосування, заготовки, деталі та інші необхідні для роботи матеріали розміщуй у зручному місці й безпечному для користування порядку.
8.  Під час роботи не займайся сторонніми справами, не розмовляй, не ходи без діла по майстерні і не заважай іншим.
Під час роботи
1.  Під час практичної роботи виконуй тільки ті види робіт, які доручив учитель.
2.  При роботі молотком або киянкою бережи від травмування пальці руки, яка знаходиться на робочій поверхні оброблюваної заготовки. Слідкуй за тим, щоб руки не знаходились у зоні роботи ударної частини інструмента.
3.  При обробці поверхонь наждачною шкуркою або напилком чи надфілем металеву стружку і ошурки прибирай тільки спеціальною щіткою-зміталкою. Здувати або прибирати ошурки І стружку руками забороняється.
4.  Деталі, що обробляються в лещатах або інших затискних пристроях, повинні міцно й надійно закріплюватись.
5.  Під час роботи забороняється залишати робоче місце, навіть на короткий час.
6.  При виявленні будь-якої несправності обладнання негайно припини роботу і повідом учителя про виявлені несправності.
7.  При випрямленні металу працюй у рукавицях і захисних окулярах.
8.  Забороняється застосовувати в роботі несправні Інструменти і пристосування.
Після роботи
1.  Після закінчення роботи старанно прибери робоче місце (стружку не здувай і не змітай руками). Інструмент збери і склади в призначене для нього місце.
2.  Відходи виробництва, сміття і використані матеріали повинні прибиратись у спеціально відведені для цього місця або в металеві ящики.
3.  При виявленні після завершення роботи пошкоджень інструментів, пристосувань, засобів індивідуального захисту необхідно повідомити про це вчителя.
4.  Після закінчення уроку вимий руки теплою водою з милом, дай лад робочому одягу.

 


Категория:
2014
| Просмотров: 504 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть