загрузка...
Вітаміни і мікроелементи - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Вітаміни і мікроелементи
08:46
Вітаміни і мікроелементи
Щоб бути здоровим, активним, бадьорим, нормально рости і розвиватися, треба їсти корисні продукти. Вони мають бути багаті на вітаміни. Це речовини, які необхідні для життя людини, її росту і розвитку. Недарма «віта», перша частина слова «вітаміни», у перекладі з латинської мови означає «життя». Вітаміни підви¬щують стійкість організму до захворювань. Вони міс¬тяться в овочах, фруктах, ягодах, а також у різних крупах, м’ясі, яйцях, молоці та інших продуктах.
У наш час відомо близько 30 вітамінів. Для зручності їх позначають буквами латинського алфавіту – а , в, с тощо.
Вітамін А сприяє росту. Корисний для зору, шкіри, кісток. Він міститься у таких продуктах.
Вітамін в сприяє засвоєнню поживних речовин. Ко¬рисний для крові, нервів, шкіри.
Вітамін с сприяє захисту від застуди, загоюванню ран. Корисний для кровоносних судин.
Нестача вітамінів може призвести до порушення здоров’я і розвитку. Наприклад, коли не вистачає вітаміну а, дитина погано росте, нестача вітаміну В призводить до порушення діяльності нервової системи тощо.
Для нормальної роботи організму потрібні також мікроелементи – кальцій, фосфор, залізо та інші. Вони містяться в їжі у невеликій кількості. Кожний мікроелемент виконує певну роль в організмі. Так, кальцій і фосфор потрібні для росту здорових зубів і кісток. Вони містяться в молоці, молочних продуктах, рибі.
Залізо входить до складу крові і бере участь у забезпеченні організму киснем. Якщо в крові не вистачає заліза, то може з’явитися головний біль, шум у вухах, запаморочення, слабкість. Залізо є в таких продуктах, як печінка, м’ясо, яйця, яблука, білокачанна капуста, петрушка, квасоля тощо.
нове Про старих Знайомих
Чудова здатність підтримувати наш організм у прекрасному стані притаманна молоку, оскільки воно містить повноцінний білок, кальцій, жири, молочний цукор, вітаміни.
Дитячий організм напрочуд легко засвоює поживні речовини, які містяться в молоці, краще, ніж з інших продуктів. Це стосується і кисломолочних продуктів - кефіру, кислого молока, ряжанки.
З молока виготовляють також сир. Йому можна знайти різноманітне застосування: приготувати бутерброди чи грінки або використати як основу дуже смачних страв, наприклад салату з тертого сиру і часнику.
У того, хто їсть багато салатів, особливо із сирих овочів, як правило, хороша шкіра, витончена фігура і немає проблем зі шлунком.
Свіжі овочі та фрукти - це головні постачаль¬ники вітаміну с та інших вітамінів, вони містять залізо і мінеральні солі, у тому числі кальцій, необхідні для кісток, зубів і крові.
За В. Кудашевою
Для допитливих
Учені підрахували, що за 70 років життя людина з’їдає: приблизно 8 тонн хлібобулочних виробів; 10-12 тонн кар-топлі; 6-7 тонн м’яса і риби; 10-12 тисяч яєць; випиває 10-14 тисяч літрів молока.
На споживання їжі людина витрачає приблизно 6 років життя.
Відгадай загадки
Я великий і бокастий, Жовтогрудий і смугастий. Я чудовий дар осінній, З гарним та смачним насінням. Хто їсть кашу цю чудову, Буде сильним і здоровим.
Кожен знає, ця дівиця На городі - мов цариця. Коси довгі, кучеряві, Та ще й платтячко яскраве. Я смачна і вітамінна, І не гірше апельсина. Той, хто мене поважає, До ста років доживає.
Я - смачний, кругленький, Маю щічки червоненькі. До смаку я в кожній страві. Роблять соки і приправи. Соус, борщик і салат Люди з радістю їдять.
Мов маленький м’ячик, Висить, а не скаче, Рум’яне, гладеньке, На смак солоденьке.
1. Розкажи   про   користь   вітамінів.   Наведи   приклади продуктів, багатих на вітаміни.
2. Для чого людині потрібні мікроелементи?
3. Назви продукти харчування, які ти вживаєш. У яких з них є вітаміни А, В, С?


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 892 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть