загрузка...
Всеволод Нестайко - 11 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 11 » Всеволод Нестайко
11:29
Всеволод Нестайко

Немає хлопчика чи дівчинки твого віку, які б не мріяли про далекі мандрівки, незвичайні пригоди, нові відкриття й славу першовідкривачів.
Але чи треба їхати за тисячі кілометрів, щоб знайти незвідане? Виявляється, ні! Усіх допитливих цікаві пригоди чатують на кожному кроці. Це може бути кукурудзяне поле або намет на березі звичайнісінького озера неподалік від села, міський пляж чи київська малометражна квартира. Звичайний запорожець може перетворитися на часоліт, а сусід — обернутися в уяві на небезпечного шпигуна.
Розплутуючи таємниці, малі дослідники проходять крізь романтичні випробовування, які роблять їх сміливішими, відпо-відальнішими, дорослішими. Вони пізнають ціну дружби, товариських стосунків, любові до рідних і близьких людей.
Хочеш дізнатися про таких героїв? Тоді читай у цьому розділі романтичні пригодницькі твори українських письменників Всеволода Нестайка, Ярослава Стельмаха і ЛесіВоронини.
А може, завтра ти захочеш написати про свої пригоди та фантазії? Не соромся, все починається з малого.
Всеволод Нестайко народився ЗО січня 1930 року в місті Бердичеві на Житомирщині. Започаткував рід Нестайків по батьковій лінії козак» який після зруйнування Запорозької Січі поселився на Тернопільщині. Батько майбутнього письменника був січовим стрільцем. За доносом його заарештували» а в 1933-му він безслідно зник. Так у три роки хлопчик залишився напівсиротою. Після смерті чоловіка Всеволодовамама» утікаючи з маленького містечка від голоду, переїхала з дітьми до Києва, до своєї сестри.
Перші чотири роки В. Нестайко навчався в школі, а під час війни мама — вчителька російської мови — готу вала дітей удома. «П'ятий клас я перескочив, одразу пішов до шостого. Перескочив через дев'ятий, закінчив десятий клас у вечірній школі робітничої молоді. І одержав срібну медаль — у мене з фізики була четвірка».
Після закінчення школи майбутній письменник навчався в Київському університеті імені Тараса Шевченка, потім працював у журналах «Дніпро» та «Барвінок».
Най популярніший твір Всеволода Нестайка — трилогія «Тореадори з Васюківки». Трилогією її називають тому, що в усіх трьох книжках — «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з 13-ї квартири», «Таємниця трьох невідомих» — розповідається про веселі пригоди друзів Яви Реня та Павлуші Завгороднього. У 1979 році цю улюблену книжку всіх дітей рішенням Міжнародної Ради з дитячої та юнацької літератури внесено до «Особливого Почесного списку Г. К. Андерсена».
«Тореадори» мають довгу історію — так би мовити, майже п'ятдесят років уже живуть мої герої... А народилися Ява й Павлушау 62-му» а може й у 61-му: я тоді їздив на полювання на Полтавщину» на Удай, і до нас прибився хлопчик, який звався Ява Рень. Він мені й розповів про свого діда, який зав*язував собі онучею око, щоб добре цілити: праве око без лівого не примружувалося... А перше оповідання про пригоди Яви й Павлуші було надруковане у 63-му в моїй книжці «КосмоНатка» й називалося «Пригоди в кукурудзі»: цю історію про двох хлопців, які заблукали на кукурудзяному полі і вибралися звідти, тільки коли в селі на стовпі заговорило радіо, розповів мені мій друг, художник Василь Свдокименко. Йому я й присвятив це оповідання, з якого почалися «Тореадори»...
1.  Підготуй повідомлення про дитинство В. Нестайка.
2.  Розкажи, яка подія стала поштовхом до написання трилогії «Тореадори зВасюківки».
3.  Прочитай І-IIІ розділи з книжки «Пригодо Робінзона Кукурузо» й перекажи їх детально комусь із членів родони.
З п*ятого класу ти вже знаєш, який літературний твір називають оповіданням. Настав час розширити свої знання про жанри епічних творів. Сьогодні ти дізнаєшся, які характерні особливості повісті. Розглянь табличку та порівняй.
Із цієї інформації ти можеш зробити висновок» що книжки трилогії «Тореадори з Васюківки» — повісті. Але не звичайні» а пригодницькі. У пригодницькій повісті події розгортаються з елементами таємничості й загадковості» герої беруть участь у детективних розслідуваннях, з ними трапляється щось несподіване.

Перевір себе

 


Категория:
2014
| Просмотров: 918 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть