загрузка...
Вступ - 8 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 8 » Вступ
15:10
Вступ

Перші книжки були рукописними і їх могли придбати тільки дуже багаті люди. їх писали на спеціально оброблених шкурах тварин» які називали пергаментом. Над однією книжкою чернець (а саме ченці в Київській Русі були переписувачами книг) працював понад п'ять років. Кожен рукопис був справжнім витвором мистецтва, а художнє оформлення відзначалося вишуканим смаком.
Книжки в Київській Русі писали шрифтом, який називають уставом. Це урочистий стиль письма, ним користувалися для оформлення творів церковного змісту. Кожну літеру малювали окремо, суворо дотримуючи геометричного малюнка.
Літери писали чорним чорнилом, а першу вимальовували червоним кольором, особливо прикрашаючи. У дуже дорогих виданнях частину тексту писали золотом, як, наприклад, в Остромировому Євангелії.
Більшість переписувачів перших книжок у Київській Русі залишилися невідомими. До наших часів дійшло лише ім'я ченця Києво-Печерського монастиря Нестора Літописця^ якого вважають автором «Повісті времен них літ» (XII століття).
Рукописну книжку «одягали» в оправу» щоб захистити від пошкоджень і надати ошатного вигляду. Найчастіше це були дощечки» які покривали шкірою» оздоблювали коштовними тканинами й металевими прикрасами. Після такої тривалої роботи рукописна книжка коштувала дуже дорого й була схожа на дорогоцінну річ або ювелірний виріб.                                  ^^^^^^
З того часу минуло багато століть. Згодом був винайдений друкарський верстат» який зробив книжку доступною для всіх. Нині ти можеш передплатити літературні» мистецькі або наукові журнали» придбати книжки з усіх галузей знань у книгарні, прочитати їх у бібліотеці, відшукати в електронному вигляді в Інтернеті.
Ти розгортаєш художній твір — і відбувається диво. Між тобою й автором починає встановлюватися невидимий зв'язок. Про таємничі взаємини завдяки книжці між автором і читачем розповіла у своєму інтерв'ю сучасна українська письмен ни ця Леся Воронина: «Знаєте» чому я вважаю» що читання книжки ніколи не зникне з нашого життя? Тому що читання — це співтворчість письменника й читача. Адже кожен має власну картину того, що відбувається у книжці: по-своєму уявляє героїв, по-своєму сприймає сюжет, навіть колір неба й захід сонця, описаний у книзі, в уяві кожного неповторний».
Отже, працюючи над твором, письменник завдяки уяві та фантазії через систему художніх образів формує свій світ. Твоє завдання як читача — його «розшифрувати» і зрозуміти. Щоб ця робота була успішною, ти маєш навчитися вдумливо читати художні твори й відшуковувати в них ті важливі підказки, завдяки яким зможеш зрозуміти автора.
1. Прочитай статтю про виникнення писемності й поясни, чому поява перших книжок стала явищем новаторським*.
2. Підготуй  повідомлення про те,  як створювали  рукописні  книжки за часів Київської Русі.
3. Поясни, у чому полягає роль книжки вжитті людони.
Зверни увагу! Протягом останніх років лексичне значення слова книжка розширилося. Книжку, виготовлену в цифровому вигляді, називають електронною.
Озвучену й записану на електронних носіях книжку називають аудіо-книгою (звуковою книжкою).
Любитель книг — книголюб, бібліофіл (з давньогрецької — бібліо — книга, філ — дружба, любов).
Обери одну з книжок, що є в тебе вдома (крім пілручника). Ознайомся з пам'яткою на с 236. Разом із батьками довідайся, з яких частин складається книжка. Поясни призначення кожної з них.
Без хліба легше прожити» аніж без книги.
Будеш із книгою дружити — буде легше в світі жити.
Будеш книги читати» будеш усе знати.
Учітеся» читайте» І чужому научайтесь» Й свого не цурайтесь.
Тарас Шевченко
Книги — морська глибина: Хто в них пірне аж до дна» Той» хоч і труду мав досить» Дивнії перли виносить.
Іван Франко
Життя без книг — це хата без вікна.
Д. Павличко

 


Категория:
2014
| Просмотров: 580 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть