загрузка...
Взаємозв'язки у природі - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Взаємозв'язки у природі
16:26
Взаємозв'язки у природі

Що таке природа? Що належить до природи? Якою буває природа?
Усе довкола, крім того, що зроблено людиною, належить до природи. Природа — це повітря, вода, рослини, тварини, люди, хмари, гірські породи, ґрунт. Місяць, зорі.
У природі все взаємопов'язано. Тісні зв'язки існують між тілами неживої природи, між неживою і живою природою, між тілами живої природи.
Які вам відомі приклади взаємозв'язків у природі?
Під впливом сонячного тепла з поверхні океанів випаровується вода. З водяної пари високо над земною поверхнею утворюються хмари, з яких випадають опади. Опади, що випадають над суходолом, поповнюють річки та озера. Якби не було Сонця, не було б хмар. Не було б опадів — не було б річок та озер.
Живим організмам для життя потрібне сонячне світло і тепло, повітря, вода. Природа — домівка для рослин, тварин і людини.
Розгляньте мал. 1 і розкажіть, де живуть зображені тварини.
Організми впливають на неживу природу. Рослини в процесі живлення поглинають з повітря вуглекислий газ і виділяють кисень. Рослини і тварини беруть участь в утворенні ґрунту і гірських порід. Рослини є кормом для тварин, а тварини запилюють квітки і поширюють насіння.
Людина бере значно більше від природи, ніж інші організми. Вона добуває корисні копалини, вирощує культурні рослини, розводить свійських тварин. Природа є джерелом енергії для людини. Людина не лише використовує природу, а й змінює її, часто завдаючи шкоди.
Якої шкоди завдає природі людина? Наведіть приклади.
Сміттєві звалища, шкідливі гази в повітрі, виснажений ґрунт, забруднені водойми, вирубані ліси, збіднілий рослинний і тваринний світ — це те, що отримує природа внаслідок діяльності людини.
Яким має бути ставлення людини до природи?
Людина — це лише частинка природи, яка дала їй життя. Пам'ятайте: піклуючись про природу, ми дбаємо про себе! У природі всі тіла між собою взаємопов'язані та впливають одне на одне. Живі організми не зможуть існувати без неживої природи та одне без одного. Берегти природу — головний обов'язок
кожної людини.
1. Що таке природа? 
2. Які взаємозв'язки існують у неживій природі? 
3. Які взаємозв'язки існують у живій природі? 4. Як живі організми впливають на неживу природу? 5. Як людина змінює природу? 6. Як люди повинні ставитися до природи?


Категория:
2015
| Просмотров: 679 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть