загрузка...
Замітка в газету - роздум про вчинки людей - 27 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 27 » Замітка в газету - роздум про вчинки людей
09:56
Замітка в газету - роздум про вчинки людей

Запам'ятаймо!
Замітка, або допис у газету. — це жанр публіцистичного стилю. Замітка -інформація стисло повідомляє про події, вчинки людей, які можуть зацікавити читачів.
Прочитайте замітку-інформацію. Обґрунтуйте належність тексту до публіцистичного стилю.
У Книгу рекордів Гіннеса
Мирослав Федорчак. 32-річннй мешканець Івано-Франківська. лежачи зігнувся та розігнувся на одній руці 780 разів. Це не перше його досягнення. Він неодноразово потрапляв до Книги рекордів Гіннеса в категорії «Спорт. Унікальні можливості».
Запам'ятаймо!
Замітка-роздум розповідає про події або вчинки людей, оцінюючи значення цих вчинків, подій.
У замітцы-роздуму на відміну від замітки-інформащї. автор висловлює ставлення до повідомлення або спонукає до роздумів читача.
Прочитайте текст. До якого типу висловлювання він належить? Визначте тему й основну думку тексту. Про які вчинки людей ідеться в замітці-роздумі? Які засоби характерні для замітки-роздуму?
Виховний момент
Усі люблять цей затишний куточок нашого двору. Під кроною старої липи на зручних лавках можна посидіти з книжкою, відпочити, спостерігаючи, як розважаються діти. Яких тільки характерів не побачиш тут! Як по-різному спілкуються між собою діти і батьки з дітьми!
Непрості роздуми викликають сцени з життя, наприклад, коли бачиш стосунки дорослих із малечею. Нещодавно я була свідком такої ситуації. Іду повз дитячий майданчик. Тут мами вчать ходити найменшеньких. Старші не відходять від блискучої гірки. Деякі мами забороняють спускатися з неї. вдаючись до -переконливого» методу —
висмикують дитину силою з гурту, ляскають її. дитина заходиться від плачу.
Мою увагу привернуло дуже жваве -дитинча* на руках незнайомого чоловіка. Воно стрибало на колінах, вибиралося на шию. повисало на плечі. Біленькі кросівки і блакитна теніска так і миготіли в повітрі. Як може батько дозволяти такі вправи? Підходжу ближче. Акробатичні здібності -малого» стають зрозумілими: переді мною дресирована мавпочка. У розмові з чоловіком з'ясувалося: він дресирувальник, працює в цирку. Під час нашої бесіди мавпочка опинилася високо на липі. Треба було бачити, як чоловік умовляв її спуститися, як переконував! І вихована мавпочка послухала. Я подумала: -Чому немає такого терплячого спілкування батьків із дітьми?» Можливо, тому и чуємо з дитячих майданчиків несамовиті крики, плачі, а діти ростуть неврів-новажені. з порушеною нервовою системою.
1.  Прочитайте за мітку-роздум. Випишіть висловлювання, що вказують на ставлення автора до повідомлення.
Про конвалії і не тільки...
Весняний ліс озивався щебетанням пташок, радував ніжною зеленню. Хотілося доторкнутися до кожної гілки, кожного листочка. Я вийшов на знайом}" стежку. Уздовж неї жебонів струмок. Перестрибнувши, я опинився в чарівному куточку соснового бору.
На галявині буяли конвалії. Вони ховали стеблинки з квітами в зеленому широкому листі. Навколо стояв неповторний запах квітів.
Дорослі з хлопчиком (напевно, сім'я) збирали конвалії. Кожний у руках мав букетик. Раптом хлопчик сказав: -Мамо! Тату! Навіщо нам стільки конвалій? Вони ж у хаті швидко загинуть!»
Батьки подивилися на сина, потім один на одного, й усі троє повільно пішли лісовою дорогою. У мене потепліло на душі. Хлопчик нагадав нам: природі не варто завдавати болю (За Є. Перм'яком).
2.  Як ви ставитеся до подій, описаних у замітці? Як би ви повелися на місці хлопчика? Батьків?
Підготуйте замітку-роздум у газету на одну з тем: «За зроблене добро не чекай похвали», -Малі вчинки — теж великі».

Письмовий твір-оповідання на основі побаченого

 


Категория:
2014
| Просмотров: 3454 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть