загрузка...
Заповідні території та охорона природи в Українських Карпатах - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » Заповідні території та охорона природи в Українських Карпатах
10:56
Заповідні території та охорона природи в Українських Карпатах

Що таке заповідник? З якою метою його створюють?
Українські Карпати — це не лише мальовничий куточок країни з його природними багатствами. Це — ліси, які дають чисте повітря.
Якої шкоди завдає господарська діяльність природі Українських Карпат? Вирубування лісів на гірських схилах, надмірне збирання ягід, грибів, лікарських рослин та рослин з гарними квітками, хижацьке полювання на диких тварин, видобування корисних копалин, будівництво доріг спричинює забруднення довкілля, руйнування гір, призводить до зменшення різноманітності рослинного і тваринного світу.
Зараз здійснюють лише вибіркове вирубування старих і великих дерев.
Знайдіть на карті природних зон України (мал. 160) заповідники в Карпатах,  прочитайте їхні назви. У Карпатах з метою охорони і збереження лісів та полонин, рослинного і тваринного світу створено 2 природні заповідники: Карпатський і «Горгани».
Карпатський заповідник складається з шести масивів, розташованих на різних висотах, завдяки чому під охороною перебувають ділянки всіх природних зон Карпат. Значна частина території Карпатського заповідника вкрита лісами, у яких живе чимало рідкісних видів рослин і тварин. На території Карпатського заповідника розташована найбільша в Європі ділянка, на якій росте нарцис вузьколистий, занесений до Червоної книги України, — «Долина нарцисів» (мал. 198).
Заповідник «Горгани» було створено з метою збереження рідкісної сосни кедрової європейської, яка росте на недоступних кам'янистих схилах, та інших представників рослинного і тваринного світу (мал. 199).
Серед рослин і тварин Карпат чимало рідкісних, які більше ніде в Україні не трапляються.
Розгляньте рідкісні рослини Карпат, прочитайте їхні назви (мал. 200).
Розгляньте    рідкісних    тварин    Карпат, прочитайте їхні назви (мал. 201).
На території Українських Карпат створено 2 природні заповідники. У них охороняють рослинний і тваринний світ, чимало представників якого є рідкісними, занесеними до Червоної книги України.
1. Якої шкоди природі Карпат завдає господарська діяльність людини? 
2. Яких заходів уживають для збереження природних багатств Карпат? 
3. Скільки заповідників створено в Карпатах? З якою метою їх створено? 
4. Які рідкісні рослини охороняють у заповідниках? 
5. Яких рідкісних тварин охороняють у заповідниках?

 


Категория:
2015
| Просмотров: 393 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть