загрузка...
Здоровий спосіб життя - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Здоровий спосіб життя
08:32
Здоровий спосіб життя
Якщо хтось із школярів вважає, що піклуватися про їхнє здоров’я – це справа батьків і лікарів, то він помиляється. Щоб бути здоровим, треба насамперед самому дбати про своє здоров’я і вести здоровий спосіб життя. Він найбільше сприяє збереженню і зміцненню здоров’я.
Здоровий спосіб життя - це:
виконання режиму дня;
дотримання правил гігієни;
заняття фізкультурою і спортом;
загартовування;
правильне і корисне харчування;
доброзичливе ставлення до оточуючих;
відсутність шкідливих звичок.
Режим - основа здоров’я. І це не лише розклад уроків, який висить на стіні, але й режим харчування, сну і відпочинку, а також фізична праця і допомога батькам. Усе, що ти запланував, маєш виконати впродовж дня. Тоді твій настрій буде гарним і бадьорим, та й батьки будуть задоволені.
Хочеш бути здоровим - правильно харчуйся. Їжа має бути не тільки смачною, а й корисною. І ще: до столу треба сідати в один і той самий час, - ти про це вже знаєш. Отже, сідай до столу вчасно, не чекай за¬прошення по кілька разів.
Якщо ти ще не дружиш із фізкультурою і спортом, то почни займатися ними вже зараз - зроби декілька вправ - не відкладай це на завтра або до наступного понеділка. Прокинувшись уранці, роби зарядку, протягом дня грай у теніс, футбол, катайся на велосипеді, роли¬ках тощо. І тоді відчуєш, що твоє здоров’я значно поліпшиться.
Тобі приємно бачити веселу, усміхнену людину? Відповідай тим же – усміхайся, будь привітним і добро¬зичливим. Пам’ятай: це ще й корисно для здоров’я!
Які ще корисні звички ти знаєш? Розкажи про них.
Надмірне захоплення комп’ютерними іграми, тривалий перегляд телепередач, алкоголь, наркотики, куріння, навіть пасивне, псують здоров’я.
Отже, той, хто постійно пік-лується про своє здоров’я - зай-мається фізкультурою, дотримується режиму дня та правил осо¬бистої гігієни, правильно харчується, не має шкідливих звичок, доброзичливий і привітний, -має міцне здоров’я. А той, хто не дбає про своє здоров’я, веде малорухливий спосіб життя, має шкідливі звички, поступово втра¬чає здоров’я і вкорочує собі життя.
Словникова скарбничка
Здоровий спосіб життя - спосіб життя окремої людини, спрямований на збереження і зміцнення здоров’я.
Поясни прислів’я
Здоров’я маємо - не дбаємо, а втративши - плачемо.
Той здоров’я не цінить, хто хворим не був.
1. Поясни, як здоровий спосіб життя впливає на здоров’я людини.
2. Проаналізуй свій день, тиждень. Який спосіб життя ти ведеш? Як ти вважаєш, чи можна назвати його здоровим способом життя?
3. Чи впливає здоровий спосіб життя на тривалість життя людини? Чому ти так вважаєш?
4. Розкажи, як корисні і шкідливі звички впливають на здоров’я.
Практична робота
1. Запиши в зошит правила здорового способу життя.
2. Проаналізуй, які правила ти виконуєш (+), а які ні (-). Поясни чому.


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 921 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть