загрузка...
ГДЗ
Главная » Статьи » Гдз 11 класс » 11 класс физика

ГДЗ физика 11 кл Коршак

ГДЗ физика 11 кл Коршак

 
Отрывок из решебника по физике под авторством Коршака:
Тема: Спостереження дифракції світла.
Мета: візуально спостерігати явище дифракції від вузької щілини, маленького отвору чи дифракційної решітки.
Обладнання: чорний папір, тонке лезо, голка, пташине пір'я, дифракційна решітка, джерело світла.
Теоретичні відомості
Дифракційну картину можна спостерігати від тонкої щілини, маленького отвору в чорному папері, а також за допомогою пристрою, який називається дифракційною решіткою. ГДЗ физика 11 кл Коршак. Дифракційна решітка — це послідовність однакових завширшки щілин, зроблених на однакових відстанях одна від одної. їхня кількість в одному міліметрі називається періодом решітки.
Якщо крізь таку решітку подивитися на точкове джерело світла, то його зображення «розщепиться» на кілька світлих точок, які визначаються максимумами дифракційної картини: d sin q=ky, де d — період решітки, q — кут, під яким спостерігається максимум, к — його порядковий номер, y — довжина хвилі.
Хід роботи
1.  За допомогою тонкого леза або голки зробимо в чорному папері щілину чи отвір.
2.  Подивимося крізь (готовые домашние задания)них і крізь птахшіне пір'я на точкове джерело світла. 4. Подивимося крізь дифракційну решітку на точкове джерело світла. Висновки:
а) При проходженні повз перешкоди чи крізь отвори і щілини, розміри яких порівнянні з довжиною світлової хвилі, хвилі відхиляються від попереднього напрямку — порушується їх прямолінійне поширення: світло проникатиме в зону тіні, порушуючи тим самим основи геометричної оптики. Решебник. Тобто там, де має бути темна тінь, з'являються світлі смуги, а в центрі світлої плями може бути темна зона.
6) Якщо на решітку падає паралельний пучок світла, то всі щілини решітки випромінюють вторинні хвилі в однаковій фазі. В напрямах, де різниця ходу двох променів містить ціле число довжин хвиль, спостерігаємо максимуми освітленості (дифракційні максимуми); у напрямках, в яких різниця ходу між променями, що виходять ГДЗ із сусідніх щілин решітки, містить непарне число півхвиль, спостерігаємо мінімуми.
Дифракційна решітка розкладає біле світло на спектр.
 
Перейти на учебник по физике
предыдущая
следующая
сейчас
 
 

Категория:11 класс физика |
Просмотров: 18542 | Теги: физика 11 класс, Коршак, ГДЗ физика 11 кл Коршак, Коршак ГДЗ, ГДЗ, ГДЗ физика 11 кл
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть