загрузка...
ГДЗ
Главная » Статьи » Гдз 10 класс » 10 класс биология

ГДЗ биология 10 кл Балан

ГДЗ биология 10 кл Балан

 
Отрывок из решебника по биологии под авторством Балана:
Мета: ознайомитися з особливостями будови різних типів тканин тварин, звернути увагу на відповідність їх будови виконуваним функціям. Обладнання і матеріали: світлові мікроскопи, постійні мікропрепарати епітеліальної, нервової та м'язової тка-вив, тканин внутрішнього середовища, мікрофотографії цих тканин.
Хід роботи
1. Підготуйте мікроскоп до роботи.
2.  При малому збільшенні мікроскопа іпайдіть на мікропрепаратах клітини епітеліальної тканини. Розгляньте цю тканину при великому збільшенні мікроскопа. Зверніть увагу на форму клітин, їх взаєморозташуваннн, співвідношення клітин і міжклітинної речовини.
8. Так само розгляньте препарат хрящової, кісткової та інших різновидів тканин внутрішнього середовища. Зверніть увагу на (решебник) будову міжклітинної речовини, зокрема, на розміщення в ній волоконець.
4. Розгляньте препарат нервової тканини спинного чи головного мозку, знайдіть сіру речовину, а в ній — нервові клітини. Відзначте характерні особливості будови нервової тканини.
Виконання роботи
«організмі тварин і людини виділяють Чотири основні типи тканин: епітеліальні» м'язові, нервові та внутрішнього середовища.
Епітеліальні тканини вкривають тіло, вистеляють його порожнини та порожнини внутрішніх органів. Они утворені одним або багатьма клітин, що щільно прилягають одна до одної. Міжклітинна речовина в епітеліальних тканинах розвинена слабко. Клітини епітелію полярні: їх зовнішня частина нідрі.шясться за будовою від основи. На зовнішній час-іині епітеліальних клітин можуть іюз-ташовуватися війки. Такий різновид епітелію мас назву війчистаго.
Клітини епітелію ГДЗ биология 10 кл Балан здебільшого розташовані на базальній мембрані — тонкому шарі міжклітинної речовини. В епітелії відсутні кровоносні судини, тому його клітини живляться за рахунок надходження через базальну мембрану поживних речовин від тканин, розташованих глибше. Залежно від особливостей будови та функцій розрізняють різні види епітеліальної тканини. Однією з властивостей епітеліальної тканини є здатність її клітин до поділу. Цим забезпечуються процеси регенерації. Загалом епітеліальні тканини виконують розмежувальну, захисну, секреторну, газообмінну, екскреторну та всисну функції.
М'язові тканини характеризуються здатністю до скорочення у відповідь на збудження — надходження нервового імпульсу. Вони входять до складу опорио-рухової системи та стінок більшості внутрішніх органів й забезпечують рухи тіла та окремих його частин, а також певне фіксовані' розташування тіла в просторі — позу. М'язовим тканинам властива здатність до регенерації (за винятком серцевого м'яза). їх поділяють на не-посмуговані   та   посмуговані.   М'язові клітини складаються з міофібрил, між якими розташована сполучна тканина з кровоносними та лімфатичні судинами, а також нервовими волокнами. И епосмугована (гладенька) м'язова тканина побудована з клітин невеликих розмірів, які найчастіше мають веретеноподібну форму та одне ядро, їх міофібрили позбавлені посмугова-ності. Готовые домашние задания. Скорочення гладеньких м'язів мимовільні, досить повільні. Але ця тканина здатна до сильного розтягу і тривалий час може перебувати у стані скорочення. Непосмуговані м'язи входять до складу оболонок внутрішніх органів хребетних тварин. Посмугована (поперечносмугаста) м'язова тканина складається з багатоядерних, видовжених, великих за розмірами клітин. їх міофібрили видаються посмугованими, бо в них правильно чергуються світлі та темні диски зі скоротливих білків актину та міозину, що мають різні коефіцієнти заломлення світла. Посмуговані м'язи здатні скорочуватись значно швидше, ніж непосмуговані. Розрізняють посмуговану скелетну та серцеву м'язову тканину.
Посмуговані скелетні м'язові волокна утворюють скелетні м'язи, які сухожилками  з'єднані  з елементами  скелета.
 
 
предыдущая
следующая
сейчас
 
 
 
И еще ГДЗ по другим предметам для 10 класса:

Категория:10 класс биология |
Просмотров: 6783 | Теги: ГДЗ биология 10 кл Балан, балан, ГДЗ биология 10 кл, биология 10 класс, ГДЗ, Балан ГДЗ
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть