загрузка...
ГДЗ
Главная » Статьи » ГДЗ 7 класс » 7 клас рідна мова

ГДЗ рідна мова 7 кл Пентилюк

ГДЗ рідна мова 7 кл Пентилюк

 
Отрывок из решебника по родному языку для 7 класса, Пентилюк:
- Кобзарі — цс народні співці. Здебільшого кобзарями ставляй старі козаки, що не могли вже воювати, часто сліпі, які мали хист до музики та співу. Пісні складали самі, ходили від села решебник до села з поводирем, збираючи гурти селян. Прості люди поважали кобзарів за правдиві та задушевні пісні, за мудрі поради, радо їх приймали в себе.
За часів тоталітарного режиму кобзарство було знищене. Тепер кобзарів можна почути лише на фольклорних святах, на концертах. Відкриття кобзарської школи для хлопчиків під КИЄВОМ дає надію на відродження цього самобутнього мистецтва. Деякі традиції кобзарства збереглися до наших днів, наприклад, слухання народних співаків.
- Стиль — науковий, тому що виклад точний, логічний, із вживанням наукових термінів (стиль, функцій, жанр, суспільна лексика, політичні гасла і заклики, риторичні питання, засоби сатири й гумору, монолог та ін.). Призначений для висвітлення наукового мовознавчого питання. Художні засоби, емоційно забарвлена лексика відсутні.
II. Слова іншомовного походження: функція, стиль, публіцистичний, жанр, актуальні, політика, адміністративний, пропагандистський, експресія, агітація, емоційний, фрази, суспільний, лексика, готовые домашние задания риторичний, монолог, репортаж, інтерв'ю та ін.
III. План
1.  Основна функція публіцистичного стилю.
2.  Публіцистика — особливий літературний жанр.
3.  Завдання публіцистичного стилю — агітація.
4.  Поєднання точності й логічності з емоційністю та експресією.
5.  Лексика і форма викладу.
6.  Жанри публіцистики.
7.  Використання сучасного публіцистичного стилю.
- Основна думка: заклик до збереження природи, активний захист навколишнього середовища, зокрема, й засобами публіцистики.
Я б виголосив промову про те, що промисловим підприємствам не слід викидати шкідливі відходи, а треба думати про здоров'я покоління нинішнього і майбутнього. Це ж стосується і транспорту, який забруднює атмосферу.
- Заголовки: He будь перекотиполем Перекотиполе
Чи доводилось вам ответы рідна мова 7 клас бачити, як зимовим безкраїм степом мчить перекотиполе? Це такий круглий колючий кущик бур'яну, який, куди повіє вітер, туди й летить. Перекотиполе сліпма мчить у безвість, підстрибуючи і перекидаючись, мов м'яч. А все тому, що в нього слабкий корінь, який погано вжив-люється в ґрунт, і достатньо легкого подиху вітру, як кущик зривається з того місця, де виріс, і летить у чужі краї, де на нього чекає неминуча загибель.
Що робити, аби не уподібнитися цій «легковажній» рослині, не зрости безбатченком?
II. Цей текст належить до публіцистичного стилю, бо піднімає суспільно значущу проблему — байдужість багатьох людей до батьківщини, до кращих традицій свого народу, родини. Текст — уривок із газетної статті. Вживається відповідна лексика — уподібнитися, легковажний, зрости безбатченком. Опис поєднується з роздумом. Отже, цей текст належить до публіцистичного стилю.
- Тема: про красу і силу мови, яка супроводжувала українців під час боїв і в мирний час, в праці й на відпочинку, у години радості та смутку. Основна думка: треба любити і берегти рідну мову, за яку боролися наші предки, яка передає естафету з минулого в сьоголенни і в майбутнє. Особливості характеру українців: вони волелюбні і шляхетні, мужні, працьовиті, миролюбні, інколи дуже довірливі (тому обпалені вони не лише війною, а й «мирною» радіацією).
II. Сурма — мисливський ріг, труба, музичний інструмент. Сурем — іменник, початкова форма — сурма, загальна назва, неістота, жіночого роду, множина, родовий відмінок, І відміна, тверда група. ГДЗ рідна мова 7 кл Пентилюк Невільницького (човна) — турецький човен, на якому веслують невільники, приковані до весел чи до сидіння.
Невільницького — прикметник, початкова форма — невільницький, відносний, чоловічий рід, однина, родовий відмінок, тверда група. Чалить — іде, пливе, прямує. Чалить — дієслово, неозначена форма — чалити, недоконаний вид, теперішній час, однина, 3-я особа, II дієвідміна.
Шляхетного — благородного, чесного.
Шляхетного — прикметник, початкова форма — шляхетний, відносний, середній рід, однина, родовий відмінок, тверда група.
Лицарство — благородні люди, воїни-захисники, козацтво.
предыдущая
следующая
сейчас
 
 
 
 
И еще ответы (ГДЗ) для 7 класса:

Категория:7 клас рідна мова |
Просмотров: 15284 | Теги: рідна мова 7 класс, ГДЗ 7 класс, ГДЗ рідна мова 7 кл Пентилюк, ГДЗ рідна мова 7 класс, Пентилюк ГДЗ
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть