Природознавство 3 клас. Зустріч 65. Перевір, як ти вмієш застосовувати знання про людину та її організм

Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати знання про людину та її організм; розвивати мислення, пам'ять; виховувати пізнавальний інтерес, самостійність.

Хід уроку. Природознавство 3 кл. Знання про людину та її організм
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Фронтальне опитування
- У яких умовах ви зазвичай виконуєте домашні завдання, читаєте і пишете, щоб запобігти псуванню зору?
- Як потрібно поводитися, щоб зберегти гарний слух?
- Розкажіть, як би змінилося наше сприйняття навколишнього світу, якщо б з нього зникли запахи.
- Поміркуйте, коли людина втрачає здатність відчувати смак їжі?
- Доведіть, що всі мешканці нашої планети повинні піклуватися про своє здоров'я.
2. Робота в парах
Тестування
1. Наука, що вивчає будову тіла людини, - це:
а)анатомія;
б) фізіологія;
в) гігієна.
2. Який орган керує діяльністю всього організму?
а) Скелет;
б) нервова система;
в) м'язи.
3. Орган нюху - це:
а) шкіра;
б) язик;
в) ніс.
4. Які предмети догляду за шкірою названо правильно?
а) Зубна щітка, зубна паста, жувальна гумка;
б) мочалка, мило, рушник, крем;
в) гуталін, взуттєва щітка, клей.
5. Якою є роль скелета людини?
а) Захищає внутрішні органи від ушкодження;
б) скорочуючись і розслабляючись, приводить у рух м'язи;
в) є опорою тіла.
6. Для чого людині потрібна їжа?
а) 3 їжею людина отримує поживні речовини;
б) з їжею людина отримує необхідний для життя кисень;
в) з їжею людина отримує воду і вітаміни.
7. Завдяки чому поживні речовини розносяться по всьому організму?
а) Крові;
б) м'язам;
в) нервам.
8. У якому органі відбувається газообмін між повітрям і кров'ю?
а) У носі;
б) у бронхах;
в) у легенях.
9. Яка система органів забезпечує організм киснем, виділяє вуглекислий газ?
а) Кровоносна;
б) дихальна;
в) травна.
10. Яка система органів забезпечує рух крові по організму?
а) Кровоносна;
б) дихальна; в)травна.
11. Яка складова повітря потрібна органам тіла для роботи?
а) Кисень;
б) вуглекислий газ;
в) азот.
12. У якому рядку вказані слова, що описують здорову людину?
а) Сутулий, міцний, незграбний, високий;
б) горбатий, блідий, кволий, низький;
в) стрункий,спритний,сильний,справний.
- Чи часто ви хворієте?
- У чому причина ваших захворювань?
- Чи можна попередити хвороби?
3. Фізкультхвилинка
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
- Сьогодні на уроці ви перевірите, як умієте застосовувати знання про людину та її організм.
IV. ПЕРЕВІРНА РОБОТА
1) Які ви знаєте системи органів у тілі людини? Назвіть.
2) Прочитайте і проаналізуйте всі твердження про правила повноцінного харчування. Знайдіть серед них ті, які ви вважаєте неправильними, та доведіть їх хибність.
• їж тоді, коли хочеться, і не варто дотримувати режиму.
• Уживай свіжі продукти.
• Не їж багато солодкого, булок і цукерок.
• Випивай півтора-два літри води на добу.
• їж лише дуже гарячі страви.
• їж навіть із каструлі, аби наїстися.
• Дбай про привабливе оформлення стола і страв.
3) Що відбувається в організмі людини під час дихання? Розкажіть.
4) Яку роботу виконує кров в організмі людини? Поясніть.
5) Доведіть, що краса тіла - в його здоров'ї.
6) Складіть розповідь про те, як ви загартовуєте свій організм. Проілюструйте її фотографіями або малюнками.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ- РЕФЛЕКСІЯ
- Розгляньте фотографії на с. 169.
- Розкажіть про зображене, використовуючи знання про людину та її організм, отримані на уроках природознавства.
- Що вам запам'яталося найбільше?
- Що вас вразило або здивувало?
- Які знання ви можете використати в щоденному житті?
- Які з них. на вашу думку, будуть потрібні вам і в майбутньому? Природознавство 3 кл. Знання про людину та її організм